Bulut Öztürk

Ben Bulut Öztürk, Temmuz 1993 doğumluyum, Antalya’da yaşıyorum. Peki ne mi yapıyorum? WordPress yazılım geliştiricisiyim ve GloriaThemes adında bir girişimim var. Profesyonel mesleğimin dışında blog tutmayı ve YouTube ile ilgilenmeyi seviyorum. Blog yazılarımı dijitalgezgin.com’da yayınlıyorum.

Gezmeyi, yemek yemeyi ve saatlerce oturup sessizliği dinlemeyi çok seviyorum. Zaman ayırabildiğim kadar gezmeye çalışıyordum ta ki 2019 yılının son dönemine kadar. Yıllardır hayalini kurduğum dünya turuna başlamaya karar vermiştim, (İlk gezimden sonra korona sürecinin başlaması…). Türkiye’den başlayarak bir dünya turu yapmak benim yıllardır en büyük arzumdu ve işlerimden dolayı bunu sıklıkla erteliyordum. Yaradılış harikası milyonlarca kilometrelik dünyamız ve keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca kilometrelik yol, arazi, insan ve yemek bizi beklerken bir ömrü bir şehirde geçirmek bence büyük bir kayıp. Uzun zamandır kalbimdeki bu keşfetme ve yola çıkma aşkını tutuyordum ama artık zamanı geldi dedim ve kendi rotamı belirledim. Bloğum üzerinden de yaşadığım ve deneyimlediğim anıları paylaşmaya, başkalarından aldığım gibi başkalarına da ilham olmaya karar verdim. Dünyanın en güzel şeyi aslında paylaşmak.

Gezgin olma yolunda ilerlerken işimin verdiği avantajla hem çalışıp hem gezmeyi planladım. Çünkü sadece bilgisayarımın yanımda olması yeterli.

Ayrıca gezdiğim yerleri günlük şeklinde YouTube kanalımda da paylaşmaya çalışıyorum ve zaman bulabildiğim kadar da paylaşmaya devam edeceğim. Hem bloğumu takip ederek hem de YouTube kanalıma abone olarak bu yolculuklarımda bana siz de eşlik edebilirsiniz. Birlikte gezmeye var mısınız? Ben çok isterim! 

İletişime geçmek, soru sormak isteyen dostlar Twitter ve Instagram’dan (Sosyal medya bağlantıları sitenin sol üstünde bulunuyor.) mesaj atabilirler, ayrıca iletişim sayfasından e-posta gönderebilirsiniz.