Sevdiğim ve memnun kaldığım banka: Enpara.com

İlk kez 2016’nın ilk ayında banka hesap açtırdığım ve uzun yıllardır kullandığım QNB Finansbank Enpara, memnun kaldığım tek banka durumda.

Bugün ne yazsam dedim ve aklıma Enpara.com geldi. 2016’nın ilk ayında hesap açtırdığım ve 1,5 yıldır kullandığım Enpara, memnun kaldığım tek bankadır. Daha önce Türkiye’den iki farklı bankadan hizmet almıştım. Biri mor biri lacivert diyeyim. Hiç memnun kalmadım. Neden mi? Hesap açtırırken olmayacak dedikleri her şey oldu. Hesap kullanım ücretleri, şu ücreti, bu ücreti derken birçok kesinti yapmaları. EFT ve havale gibi günümüzün en büyük ihtiyaçlarından ve bundan ücret almaları da ayrıca sinir bozucuydu. Ayrıca saatlerce müşteri temsilcilerini telefonda beklemek, karışık internet şubeleri ve hatalarını kabul etmeyen müşteri temsilcileri oldu. Ben sadece iki bankayı kullandım ve kötü tecrübeler yaşadım (Farklı deneyimleri olan arkadaşlar yorum alanından yazabilirler, farklı düşüncelere açığız 🙂 ). Bu arada Enpara.com, QNB Finansbank‘a ait, bununla ilgili ayrıntıları aşağıda vereceğim.

Başvuru sürecim ve sonrası

Bi’ gün arkadaşımdan banka tavsiyesi istedim, onun bir çok bankada hesabı vardı (Doğal olarak en iyisini bilebilirdi) ve bana Enpara.com’dan bahsetti, bazı avantajlarını söyledi (Çok hoşuma gitmişti). Diğer gün hemen online başvuru formunu doldurdum ve benim belirlediğim gün içerisinde müşteri temsilcisi evime geldi. Siz isterseniz ofisinize veya başka bir yere çağırabilirsiniz. Genç bir müşteri temsilcisi gelmişti, çayımızı içerken beş dakikada tüm işlemleri halletti, işlemler bittikten 20 dakika gibi bi’ sürede banka hesabım aktifleşti. Ayrıca sözleşmeyi imzalarken verdikleri dosyalar, kalem gibi küçük ama tatlı şeylerin güzelliği insana mutluluk veriyor. Maddi değeri olmayabilir ama çok şirin şeyler, sizi önemli hissettiriyor. Şunu da ekleyeyim, iki hesap açtırdık, iki farklı zamanda gelen iki müşteri temsilcisi de çok güler yüzlü insanlardı.

Enpara indirimleri

Enpara.com, QNB Finansbank’a ait demiştim, evet, QNB Finansbank’a ait dijital bir banka diyebiliriz. Aynı şekilde denetleniyor ve tamamen yasal. Ayrıca para çekme işlemlerini vs. QNB Finansbank şubelerinden yapabiliyorsunuz, diğer banka ATM’lerinden de ücretsiz para çekebiliyorsunuz. Bunu çok seviyorum çünkü ATM aramak çok sıkıcı bir iş.

Enpara.com’un avantajları ve indirimleri

Enpara.com’un şu an itibariyle avantajları şunlar;

 • EFT/Havale ücreti yok.
 • Şubeye gitmeden internetten anında kredi veriyor, ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Yüksek oranlarda mevduat faizleri veriyor, ayrıntılar ve oranlar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Netflix, iTunes, App Store, Google Play, Windows Store, Apple Music, Deezer ve diğer birçok uygulamada indirim sağlıyor. Bu kampanyanın güncel indirim oranları için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Kitapyurdu.com’da  30 TL üzeri alışverişlerde 15 TL indirim kampanyası bulunuyor, ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Diğer banka ATM’lerinden para çekimi ücretsiz, ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Birikim hesabı oluşturup, birikim yapabilir, ayrıca ekstra kazanç elde edebilirsiniz. Birikim hesaplarına ek faiz oranı mevcut, ayrıntılar ve oranlar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Ayın Enparalısı olursanız (Herkes olabilir) birçok ekstra kampanyadan faydalanabiliyorsunuz. Ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Altın hesabı oluşturabiliyorsunuz, ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı oluşturabilirsiniz. Ayrıca USD ve Euro gibi döviz hesaplarını mobil uygulamadan açabiliyorsunuz.
 • En yüksek kurdan dövizlerinizi bozabiliyorsunuz, kur oranlarını en iyi veren bankalardan birisi, belki de en iyisi.
 • Kısa dönemlik krediler için Ekpara hizmetinden yararlanabilirsiniz, ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Fatura ödeme, kredi kartı ödeme, cep telefonu TL yükleme, şans oyunları ödemeleri gibi işlemleri yapabiliyorsunuz.
 • Tüm bu işlemleri mobil uygulamadan ya da internet bankacılığından yapabiliyorsunuz. Harika değil mi? 🙂
 • Kredi kartı hizmeti mevcut ve tüm avantajlar orada da devam ediyor.
Müşteri memnuniyeti

Genel olarak avantajlarını yazdım, ayrıca dönemsel olarak kampanyaları takip ederseniz ekstra uçak bileti, e-ticaret indirimleri gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Şu an kredi kartı özelliği bulunmasa da bu yıl içerisinde kredi kartı hizmeti vermeye başlayacaklar. Şu an bildiğim kadarıyla kredi kartı alt yapısını hazırlamaya çalışıyorlar (Twitter’dan duyuru yapmışlardı), şu an banka kartınız ile online ödeme veya pos ile ödeme yapabiliyorsunuz. Ben tüm ödemelerimi böyle yapıyorum, mümkün olduğunca nakit taşımamaya çalışıyorum. Böylesi hem daha kazançlı hem daha güvenli oluyor. Bu arada sosyal medya hesaplarını çok iyi yönetiyorlar, bu konuda da iyi bir alkışı hak ettiklerini düşünüyorum.

Enpara.com kredi kartı deneyimim

08 Ağustos 2018 tarihi itibariyle bu yazıyı güncelliyorum. Birkaç aydır Enpara.com kredi kartını kullanıyorum. Normalde kredi kartım yoktu, banka kartımı kredi kartı gibi kullanıyordum. Her neyse, birçok otomatik ödememi kredi kartıma taşıdım, sorunsuz kullanıyorum. Bence en önemli eksikleri buydu ve şu an muhteşem bir şekilde ilerliyorlar. Enpara.com’daki tüm avantajlar kredi kartında da geçerli durumda, örneğin; Netflix, Spotify indirimleri vs. Eğer kredi kartı kullanacaksanız kesinlikle öneririm.

Sektörde “Feedback” dediğimiz müşteri geri dönüş oranı harika! Özellikle Twitter ve Facebook sayfalarındaki yorumlardan bunu gözlemleyebiliyoruz, kullanan tüm arkadaşlarım da aynı fikirde. Uzun yazının, özeti; eğer banka hesabı açacaksanız Enpara.com en karlı çıkacağınız ve mutlu olabileceğiniz bankadır. 1,5 yıllık deneyimimle tavsiye ediyorum, umarım hep bu şekilde büyümeye devam ederler.

O zaman, sonraki yazımda görüşmek üzere! 🙂

2 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenlerimize Kaydolun

Yeni içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun. Spam göndermeyeceğiz, gezgin sözü!

You May Also Like