Kaputaş Plajı: Turkuazın kumlarla dansı

Bloğumun içeriğini değiştirdikten sonra ilk seyahat yazım. Azıcık heyecanlıyım, bunun nedenini bir sonraki yazıda açıklayacağım, çok güzel bir hayalim vardı ve ona adım attım, yazıyı bekleyin mutlaka. 🙂 Hemen yazıya geçeyim, 2017 yazında gittiğim Antalya, Kaş‘ta uğradığım yerlerden biri Kaputaş Plajı oldu. Turkuaz renkli denizin bize merhaba dediği o anda denizin aslında ne kadar güzel olduğunu tekrardan hatırladım. Muhteşem bi’ renge sahipti ve ayrıca kum plaj ile çok güzel bir uyumu vardı. Bence Türkiye’nin en güzel plajlarından biri.

Biraz tehlikeli görünse de yol kenarına aracınızı park ettikten sonra merdivenden plaja iniyorsunuz. Hemen sağ tarafta belediyenin hizmet verdiği bir kafe var, buraya birazdan değineceğim. Sol tarafta ise şezlonglar var, eğer şezlong bulamazsanız kumların üzerine havlu sereceksiniz, o nedenle biraz erken giderseniz iyi olur. Şezlonglar yanlış hatırlamıyorsam kafeteryadan kiralanabiliyor. Cüzi bir ücreti vardı.

Kaputaş Plajı

Kum plajları her zaman daha çok sevmişimdir, tek sorunu her yerimin kum olması. 🙂 Yine de daha iyi, ayrıca deniz ile görsel uyumu insanın içini okşuyor. Dağların o otantik havası ile güzel bir uyumu olan plajın denizi de bambaşka. Turkuaz rengin ilerledikçe daha koyu bir maviye yaklaştığını görüyorsunuz. Suyun altında ise her şeyi netlikle görebiliyoruz; balıklar, taşlar, kumlar ve daha fazlası.. Özellikle iyi bir yüzücü iseniz palet kullanıp biraz ilerledikten sonra balıkların o ahengini izleyebiliyorsunuz, denizin altı o kadar net ki balıklar sizi selamlıyor. 🙂 Yalnız dalganın fazla olması o gün beni çok zorlamıştı, o yüzden bayağı bir zorlandım, umarım hep öyle değildir.

Bu harika plajda denize girip, güneşlendikten sonra belediyenin hizmet verdiği kafede yemek yiyip, bir şeyler içtik. Belediyenin hizmet vermesi hem fiyatları daha uygun kılıyor hem de daha temiz olabilmesine olanak sağlıyor. Bu sayede tüm gün denizde olmak isteyenlere güzel bir olanak sağlıyor. Ben şahsen denizde çok fazla kalmayı sevmeyen tiplerdenim, yine de 2-3 saat kaldığınızda bile acıkıyorsunuz, o nedenle her plajda olması gereken şeylerin başında kafeler ve restoranlar geliyor.

Gelelim diğer detaylara; duş ve lavabo sırası çok uzundu, umarım her zaman böyle değildir, ufaktan bir duş deniz sonrası zorunlu çünkü rahatlatıcı. Biz kendi aracımızla gitmiştik, eğer aracınız yoksa otobüs/dolmuş ile ulaşım sağlayabilirsiniz, bununla ilgili Google amcadan araştırma yapabilirsiniz. Son olarak şunu söyleyeyim, Kaş’a gittiyseniz en azından bir gününüzü buraya ayırmanızı öneririm, ayrıca “5 Dakikada Kaputaş Plajı Turu; Plaj” videomdan daha net fikir edinebilirsiniz. Sevgi ile kalın! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenlerimize Kaydolun

Yeni içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun. Spam göndermeyeceğiz, gezgin sözü!