Gezginler için aksiyon kamera çantası

Aksiyon kamerası her gezgin için önemli ihtiyaçlardan biridir çünkü en güzel anları yakalar. Peki kameranız için harika bir kamera çantası ister miydiniz?

Aksiyon kamerası her gezgin için önemli ihtiyaçlardan biridir çünkü en güzel anları yakalar. Peki kameranız için harika bir kamera çantası ister miydiniz?

Gezmeye başladığımdan beri ihtiyaç duyduğum şeyleri belli aralıklarla fark ediyorum. Ne kadar hazırlıklı olsak da her deneyimimizde gerekli olan bir şeyleri fark ediyoruz. Birkaç gün önce Antalya’daydım, sırt çantama düzenli koyduğum aksiyon kameramı ve ekipmanlarımın hep dağıldığını fark ettim, ne kadar düzenlesem de her seferinde aynı sorun ile karşılaşıyordum. Bu can sıkıcı duruma güzel bi’ çözüm buldum. Emre Durmuş’un bu videosunda güzel bir tavsiye vardı. Emre bunun için ufak bi’ çanta almış. Böylelikle ekipmanlar dağılmıyor.

Hemen internette araştırma yaptım, ne tür şeyler var, bütçeler nedir diye. Büyük kameralar için farklı, aksiyon kameralar için farklı çantalar mevcuttu, ki hala mevcut :). Çok satılanlarda fiyatı uygun, güzel ve sade bir çanta gördüm. Çok kullanışlı bi’ tane buldum, çantanın ismi; Sjcam Taşıma Çantası Orta Boy. HepsiBurada’dan hemen sipariş ettim, ben ettiğimde 35 TL gibi bir fiyata sahipti, siz de aynı isimle aratıp bakabilirsiniz.

Kamera çantası

Çanta gelir gelmez hemen çamaşır makinesine attım, hızlı bir yıkama yeterli, kumaş olmasından ötürü rahatlıkla yıkanabiliyor. Çantanın ana kısmında bölmelere ayrılmış çıkarılabilen bir sünger mevcut, bu sünger sayesinde kamera, kablo gibi ekipmanları koyup, çanta içinde sabitlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca çantada kamera savrulmuyor, tabii dilerseniz süngeri kaldırıp özgürce içerisini kullanabilirsiniz. Diğer kısmında ise fileli bir kısım mevcut. Buraya sığmayan ekipmanlarınızı koyabilirsiniz, örneğin bu alana tablet, el tripodu ve kablo gibi şeyleri koyabilirsiniz.

Kumaşı gayet kaliteli ve rahatlıkla makinede yıkanabilir. Ayrıca 35 TL’lik fiyatı ile kalitesini düşündüğünüzde bence gayet iyi. Ben aksiyon kamerası olarak Sony FDR-X3000 kullanıyorum. Çantanın tam olarak bu kameraya uygun bir yapısı var, GoPro kullananlar ve diğer benzer boyut kameralar için uygun. Şimdi ekipmanları yerleştirip çantamı kaldırıyorum. 🙂 Bu ürün için daha fazla yazabileceğim bir şey yok, son olarak şunu söyleyeyim; eğer bu tarz bir çanta arıyorsanız kesinlikle öneririm. Sevgiyle kalın.

1 yorum
  1. seyahatte kameraları taşıma sorunu için güzel bir öneri olmuş. teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenlerimize Kaydolun

Yeni içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun. Spam göndermeyeceğiz, gezgin sözü!