Dijital Gezgin

Hayallerimin Peşinden

Menü Kapat

Gerçekten Akıllı Bileklik: Xiaomi Mi Band 2

Kafam rahat, acil bir projem yok ve blog yazmak istedim! Ve yeni aldığım, çok beğendiğim bir ürünü tanıtayım dedim.

Bir hafta önce arkadaşımın blogunda gördüğüm ve hemen satın almaya karar verdiğim güzel bir bileklik var; Xiaomi Mi Band 2.  Ürünü görünce çok sevdim! Çok küçük, hoş ve kullanışlı. Öncelikle çok hafif, sanki iplikten bir bileklik takıyormuş hissi veriyor. Küçücük bir şeyin içine deli özellikler eklenmiş (Her ne kadar telefon ile bağlantılı olsa da).  Ayrıca 6 adet farklı renk seçeneği mevcut, ben siyah olanı tercih ettim.

Teknik özelliklerine gelirsek, öncelikle gelen arama olduğunda uyarı vermesi harika! Örneğin mutfakta yemek yiyorsunuz, telefonunuz odanızda ve arama geliyor, duymazsanız bile kolunuzda size uyarı veren bir saatin olması çok güzel bir şey. Ayrıca WhatsApp, Instagram, Facebook, Twitter ve Skype gibi uygulamalardan da anlık mesaj bildirimi alabiliyorsunuz. Günlük yürüdüğünüz adım sayısını, anlık kalp ritminizi ve yaktığınız kalori miktarını ölçüyor. iPhone 7 ile uyumlu olarak kullanıyorum ve iPhone 7 ile gelen Sağlık uygulamasını da bilekliğin uygulamasına entegre edebiliyorsunuz. Ayrıca çok fazla oturduğunuzda yürümeniz için size uyarı veriyor. Bazen bilgisayar başında dalıp gidiyorum, bu özelliğin olması benim gibi bilgisayar başında çok zaman geçirenler için harika bir şey.

Xiaomi Mi Band 2 ile uyku düzeninizi takip etmeniz çok kolay oluyor. Uygulamayı çalıştırdığınızda seçtiğiniz verilere göre uyku düzeninizi ayarlayabiliyor ve daha verimli uyumanızı sağlayabiliyorsunuz. Beğendiğim diğer özellik ise sarj süresi. Bilgisayarınızdan USB bağlantısı ile tam sarj yaptığınızda 20 gün civarı bir kullanım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca kullanmadığınız zaman kendisini uyku moduna alıyor, kolunuzu kaldırdığınızda çalışmaya başlıyor.

Su geçirmeme ve telefonunuzun kilidini de açmaya yarayan bilekliğe 90-100 TL gibi fiyatlara sahip olabiliyorsunuz (Bence, bu kadar özelliğin olduğu bir bileklik için fiyat gayet uygun). Diğer akıllı bilekliklere baktım, Samsung’un 300 – 400 TL civarında olan bileklikleri mevcut. Bir kaç fazla özelliği var (Örneğin gelen aramayı yanıtlama gibi) ancak estetik açıdan Xiaomi Mi Band 2 bana daha çok hitap etti. Ayrıca fiyat ve özellik olarak baktığımda Xiaomi Mi Band 2 daha iyi.

O zaman? Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz? Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn