Fethiye’de paraşüt ile atladım!

Fethiye’de uzun zamandır yapmak istediğim yamaç paraşütü için fırsatım oldu. Yükseklik korkusu olan ben paraşüt ile atlamaya nasıl cesaret ettim bilmiyorum!

Selamlar, son video ve yazı paylaşımından bu yana biraz fazla zaman geçti. Neden? Çünkü 2 haftadan fazladır İstanbul, Antalya, Muğla ve Bursa gibi birçok şehri gezdim, tatil yaptım. Bu süreçte tabii ki birçok video çektim ancak montaj için zaman bulamadım. Şu an İstanbul’dayım ve bulduğum ilk fırsatta hemen video montajı yapıp videoyu paylaşmak istedim. Tatil duraklarımdan biri olan Fethiye’de uzun zamandır yapmak istediğim yamaç paraşütünü yapma fırsatını buldum. Paraşüt ile atlamak mı? Ben mi? Aslında çok fazla yükseklik korkusu olan ben, bunu nasıl yaptım bilmiyorum. Çünkü 3. kattan bile başı dönen biriyim ama bi’ cesaretle karar verdim. Bu arada fiyatlar 300 – 350 TL’den başlıyor, değer mi siz karar verin.

Sabah saat 10:00 gibi servise bindik ve inanılmaz korkutucu bir yolculukla Babadağ‘a çıktık. Dapdar yolda, inanılmaz hızlı ve tehlikeli bir yolculuk yaptık. Şu kadarını belirteyim, paraşütten korktuğumun 100 katını giderken zaten korktum. Aslında çoğumuz aynı fikirdeyiz (Araçta olanlarla). Her neyse, zirveye ulaştık ve yaklaşık 7-8 dakika içinde atlayış hazırlığına başladık. Bana yardımcı olan paraşütçü ağabeyimiz  uzun yıllardır deneyimli olan biriydi, birkaç dakika içinde gerekli güvenlik önlemlerini aldık ve uçuşa geçtik.

Zaten yüksekten korkuyorum ama videoda göreceksiniz aşağı doğru eğimli bir yer var oradan koşmak çok korkunçtu. Ancak ayağım yerden kesildikten sonra çok fazla rahatladım ve korkacak bir şey olmadığını hissettim. Çünkü korkacak bir şey yoktu! Zaten birçok güvenlik önlemi alınmıştı ve bunu hissettim. Yaklaşık 20 – 25 dakika civarı havada kaldık. Zaman çok çabuk geçti, hiç anlamadım. Bir kaç “ekşın” yaşadıktan sonra (Etrafımızdan dönme gibi) inişe geçtik. Paraşüt ile inerken dağı selamlayarak indik, çok hoştu aslında.

Fethiye'de paraşüt

İnerken insanlara el salladım, onlar da bana el salladı ve güzel bir iniş yaptık. Hiç bir sıkıntı olmadı. Genel olarak beklediğim kadar bir heyecan ve korku duymadım, objektif olursam beklediğim heyecanı alamadım. Ancak herkesin mutlaka denemesini tavsiye ederim. Çünkü çok farklı bir deneyim ve duygu. Fiyat olarak 350 TL civarı bir ücret ödedim ancak değer mi? Bence değmez, çok büyük para değil belki ama 350 TL edecek bir etkinlik de değil bence. Beklediğim adrenalini almış olsaydım belki evet değer derdim ama şu an düşününce değmediğini söyleyebilirim. Ancak dediğim gibi herkesin mutlaka denemesini, bu duyguyu tatmasını isterim, içinde kalmamalı bence.

Burada bir kaç fotoğraf paylaşacağım, fikir edinebilirsiniz. Ekstra olarak aşağıya uçuş videomu ekledim. Video hoşunuza giderse beğenmeyi, bana destek olmak için kanala abone olmayı unutmayın. Bu arada tavsiyelerinizi yorumlardan paylaşabilirsiniz.

O zaman? Gelecek yazılarda görüşmek üzere! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenlerimize Kaydolun

Yeni içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun. Spam göndermeyeceğiz, gezgin sözü!